search bubble news heart bars angle-right angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin close clock map-marker calendar
  • Samfundsfrågor

Avdelningsstyrelser 2019

De här styrelserna valde Advokatsamfundets lokalavdelningar vid sina årsmöten.

Norra avdelningen

Ordförande

Petter Hetta

Vice ordförande, sekreterare, kassör

Andreas Victor

Ledamöter

Sami Hietala

Oskar Söderberg

Ulf Andersson

Fredrik Burvall

Suppleanter

Emma Fällman

Karoliina Ikonen Huhtanen

Ann Bergström

Mellersta avdelningen

Ordförande

Anders Wallin

Vice ordförande

Linda Nyström

Sekreterare

Cecilia Wallin

Ledamöter

Cecilia Wallin

Mari Kilman

Emma Olsson

Suppleanter

Karolin Andreasson (för Linda Nyström)

Ylva Lindahl Hennel (för Anders Wallin)

Maria Stål Lindgren (för Emma Olsson)

David Halén Lindberg (för Mari Kilman)

Vinita Qvist (för Cecilia Wallin)

Stockholmsavdelningen

Ordförande

Christel Rockström

Vice ordförande

Mikael Klang

Sekreterare

Emma Berglund

Ledamöter

Theddo Rother-Schirren

Johan Ödlund

Anette Hansson Ahl

Kristian Pedersen

Jenny Grundén

Suppleanter

Caroline Elander Knip

Jennica Paulette

Johan Lindgren

Östra avdelningen

Ordförande

David Sommestad

Vice ordförande

Anna von Knorring

Sekreterare, klubbmästare

Henrik Snellman

Ledamöter

Sandra Putsén 

Karin Carlsson

Emil Löfström

Suppleanter

Johannes Gehlin

Malin Carlsson

Idah Fjärdhammar

Västra avdelningen

Ordförande

Jörgen Larsson

Vice ordförande

Charlotte Forssander

Sekreterare

Björn Goldman

Klubbmästare

Emil Andersson

Ledamöter

Lars Cronqvist

Poly Jensell

Roger Wier

Malin Wassén Kjellberg

Martin Vildhede

Martin Wahlin

Suppleanter

Sofia Hansson

Helena Svärd

Fredrik Kron

Södra avdelningen

Ordförande

Karin Amédro

Vice ordförande

Fredrik Sandgren

Sekreterare

Viviénne Dahlstrand

Utbildningsansvarig

Cecilia Wachtmeister

Ledamöter

Anette Johansson

Marcus Larsson

Mats Ingvar

Lina Bergqvist

Linda Lundin

Suppleanter

Aron Skogman

Carolina Sandekjer

Mats Nilsson

Hanna Magnusson

Cecilia Wachtmeister

Utlandsavdelningen

Ordförande

Christina Griebeler

Vice ordförande

Karl Woschnagg 

Sekreterare

Astrid Trolle Adams

Ledamöter

Åsa Bittel

Jonas Nordgren

George Chr. Pelaghias

Anne-Cécile Hansson Lecoanet

Emelie Svensson

Annons
Annons