search bubble news heart bars angle-right angle-up angle-down Twitter Facebook linkedin close clock map-marker calendar
  • Samfundsfrågor

Nya ledamöter den 25 februari 2011

Ellinor Dahl, Setterwalls Advokatbyrå AB, Stockholm
Johan Danelius, Hamilton Advokatbyrå KB, Stockholm
Magnus Frid, Setterwalls Advokatbyrå AB, Stockholm
Cathérine Glimstedt, Advokatfirman Norelid & Holm KB, Stockholm
Christian Hallberg, Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB, Helsingborg
Homan Hamzeh, Advokatfirman Vinge KB, Stockholm
Anna Holmén, Amber Advokater Jönköping KB, Jönköping
Tobias Hultén, Ashurst Advokatbyrå AB, Stockholm
Lisa Ingram, Advokatfirman DLA Nordic KB, Stockholm
Henrik Jansson, Advokatfirman Lars Berlin AB, Bålsta
Göran Johansson, Eversheds Södermark Advokatbyrå AB, Stockholm
Björn Kristiansson, Hannes Snellman Advokatbyrå AB, Stockholm
Carl-Johan Krusell, Advokatfirman Lindahl KB, Malmö
Marcus Larsson, Advokatbyrå Marie Lagerlöf AB, Malmö
Kristina Tunkrans Lidehorn, Advokatfirman Cederquist KB, Stockholm
Nils-Taro Lock, Advokatfirman Vinge KB, Stockholm
Jonatan Lundgren, Advokatfirman Lindahl KB, Stockholm
Josefin Lönnborg, McGuireWoods London LLP, London, England
Katja Muturi, Advokatbyrån Omnia AB, Södertälje
Johan Norström, Advokatfirman Vinge KB, Stockholm
Jens-Victor Palm, LEGIO Advokatfirma AB, Stockholm
Markus Ribbing, White & Case Advokataktiebolag, Stockholm
Sara Rydefjärd, Advokatfirman Lindahl KB, Stockholm
Cecilia Stråle, Mannheimer Swartling Advokatbyrå AB, Stockholm

Registrerade EU-advokater
Wojciech Plewinski (Rechtsanwalt), Advokatfirman Vinge KB, Stockholm
Matthias Pannier (Rechts­anwalt, solicitor), Advokatfirman Vinge KB, Stock­holm

Utträdda ledamöter
Jesper von Bahr, Stockholm, 1 februari 2011
Linda Gustafsson, Malmö, 1 februari 2011
Sofia Gärde, Stockholm, 18 februari 2011
Per Karlsson, Stockholm, 1 februari 2011
Johan Nordgren, Västerås, 17 februari 2011
Christina Sandström, Stockholm, 14 februari 2011
Björn Strümpel, Kalmar, 4 februari 2011
Carl Östring, Stockholm, 14 februari 2011

Avlidna ledamöter
Bertil Aronsson, Västerås, 18 juni 2010
Sven Bengtsson, Karlskrona, 24 juli 2010
Martin Bäckefjord, Helsingborg, 2 september 2010
P G Dahlström, Jönköping, 24 december 2010
Ingrid Holm, Stockholm, 7 september 2010
Hans-Henning Lennman, Norrköping, 11 juli 2010
Tord Lindahl, Stockholm, 10 januari 2011
Ulf Nohre, Västerås, 30 augusti 2010
Hans Riberman, Stockholm, 18 februari 2011
Sven Stänkelström, Brunflo, 29 december 2010
Åke Thunholm, Piteå, 10 januari 2011
Åke Vilhelmson, Vaxholm, 3 juni 2010

Annons
Annons